Hukuk Klinikleri - Ankara Kadın Kapalı Cezaevi Kapanış Programı

19 Aralık 2016 tarihinde Ankara Sincan Kadın Kapalı Cezaevinde gerçekleştirilen kapanış programı ile, hukuk kliniği eğitimlerine katılan tutuklu ve hükümlülere katılım belgeleri takdim edilmiştir.

Adalet Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Ankara Barosu Başkanlığı ve Ankara Üniversitesi Rektörlüğü arasında 06 Temmuz 2015 tarihinde imzalanan ve 21 Ekim 2016 tarihinde bir yıl daha uzatılmasına karar verilen protokol kapsamında,

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun çerçevesinde Ankara Sincan Kadın Kapalı Cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlü kadınlara yönelik hukuk kliniği uygulaması gerçekleştirilmiştir.

18 Kasım 2016 - 14 Aralık 2016 tarihleri arasındaki bu uygulamada, tutuklu ve hükümlülere 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun ve sahip oldukları haklar ile ilgili genel hukuki bilgilendirme yapılmış olup; uygulama sonunda katılım belgesi almaya hak kazanan 25 tutuklu ve hükümlü kadına 19 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilen kapanış programı ile katılım belgeleri takdim edilmiştir.

Kapanış programına, Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkan Yardımcısı Tahir HIRSLI, daire başkanı Jale YILMAZ, tetkik hâkimi Pınar ERGUT, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü daire başkanı Çelebi YILMAZ ve Ankara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Gülriz UYGUR katılım sağlamışlardır.

Cumhurbaşkanlığı
Cumhurbaşkanlığı
TBMM
TBMM
Adalet Bakanlığı
Adalet Bakanlığı
Anayasa Mahkemesi
Anayasa Mahkemesi
Yargıtay
Yargıtay
Danıştay
Danıştay
Türkiye
HSYK
e-posta
Maliye Bakanlığı
Resmi Gazete
Resmi Gazete
UYAP
UYAP / Portal
Türkiye
e-devlet
e-posta
Personel
e-posta
İntranet
İntranet
Cimer
Cimer
Bilgi Edinme
Bilgi Edinme
Resmi Gazete
Kalkınma Bakanlığı
T.C. Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.